Misją mojej pracy, którą realizuję również w życiu prywatnym, jest dawanie osobom, które spotykam na swojej drodze silnego poczucia własnej wartości jako indywidualnym i niepowtarzalnym jednostkom.
Zrozumienie, akceptacja i fascynacja drugim człowiekiem, którymi emanuję, pcha mnie do wnętrza ludzkiej osobowości, aby stamtąd wydobyć na światło dzienne to, co w każdym najpiękniejsze: talenty, zasoby, możliwości.
Sfera intymna, do której wpuszczają mnie moi rozmówcy, pacjenci, przyjaciele, podopieczni, uczestnicy zajęć, jest światem często głęboko skrywanym, a czasem zapomnianym i zaniedbanym. W delikatny sposób i z wyczuciem pomagam zakwitnąć kobiecości i błyszczeć męskości każdej z tych osób, aby mogli w pełni cieszyć się swoją seksualnością.
Seksualność osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym, mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi schorzeniami neurologicznymi to dla mnie temat rzeka. Przeprowadziłam badania kliniczne ?Seks w schorzeniach neurologicznych? w grupie 125 pacjentów.
W swojej publikacji umieszczam tylko mały fragment zagadnień poruszanych w autorskiej, anonimowej ankiecie. Jest to natomiast praktyczna wiedza na temat trudności pojawiających się w życiu seksualnym i sposobów radzenia sobie z nimi, którą podzielili się ze mną respondenci, uzupełniona przeze mnie o ważne informacje i doświadczenie zawodowe. Rozdział, w którym wymieniłam to, co nas podnieca, pochodzi tylko i wyłącznie od odważnych respondentów ze stwardnieniem rozsianym, którym należą się podziękowania i brawa za otwartość.
Uważam, że poznanie tego, jak funkcjonuje nasze ciało na poziomie poszczególnych struktur ośrodkowego układu nerwowego jest konieczne, aby zrozumieć, jakie funkcje związane z życiem erotycznym mogą zostać ograniczone, kiedy ogniska demielinizacji albo zanik neuronów pojawiają się w mózgu oraz rdzeniu kręgowym. Stąd też nie obejdziemy się bez poruszenia szeregu treści z zakresu neurologii.
Wchodzę delikatnie w sferę duchową i bez pruderii odsłaniam tajniki ciała, poruszam miękko ważny temat relacji, a zaraz potem obnażam zwyczaje seksualne Polaków. Jest różnorodnie, emocjonalnie i konkretnie.
Ostatnią część poświęciłam różnym formom terapii funkcji seksualnych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Myślę, że są to rozdziały szczególnie ciekawe dla terapeutów i innych osób zajmujących się osobami ze stwardnieniem rozsianym. Warto zwrócić uwagę na to, że dzisiejsza medycyna i psychologia daje sporo rozmaitych możliwości naprawiania tej sfery, która wydaje się niedopieszczona w procesie kompleksowej rehabilitacji.
Ilustracje do niniejszej publikacji stanowią zdjęcia z prowadzonych przeze mnie warsztatów ?Kobieta i Mężczyzna zmysłowo zakręceni?, będących częścią projektu ?Gimnastyka dla Spastyka? Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze. Erotyzm jest w każdej/ym z nas, niezależnie od tego czy biegamy, pływamy, tańczymy, czy kręcimy się na kółkach.
Po zakończeniu czuję niedosyt i mam nadzieję, że z takim lekkim apetytem na jeszcze pozostawię Czytelników? jak po dobrym seksie.
W Fundacji Zdrowie Jest Najważniejsze kieruję i realizuję projekty ?Kobieta i Mężczyzna zmysłowo zakręceni ? czyli o seksualności osób niepełnosprawnych? oraz ?Gimnastyka dla Spastyka ? czyli kompleksowa rehabilitacja osób ze spastycznością?, a także ?Innowacyjne podejście do zdrowia?.
Pracuję również w Oddziale Warszawskim Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego udzielając pomocy indywidualnej jako psycholog, seksuolog i psychoterapeutka. Prowadzę również treningi i zajęcia grupowe usprawniające funkcje kognitywne, zabawy integracyjne, grupy wsparcia, a także realizując rehabilitację domową jako fizjoterapeutka. Współpracuję również z innymi organizacjami pozarządowymi.
Aktywna rehabilitacja, asystencja osobista, prawa osób żyjących z niepełnosprawnością oraz wdrażanie pacjentów neurologicznych do jak największej samodzielności to także główne nurty mojej działalności.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Rehabilitacji, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Seksuologię Kliniczną w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania, Najskuteczniejsze Techniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczej i Schematu Inter Ego, Profilaktykę i Terapię Uzależnień Behawioralnych w Fundacji Praesterno, Osoby z Niepełnosprawnościami – Prawa Człowieka Naszymi Prawami w Fundacji Centrum Praw Osób Niepełnosprawnych.
Jednocześnie stale podwyższam swe kompetencje uczęszczając na liczne szkolenia i konferencje z zakresu seksuologii, neurologii, rehabilitacji oraz różnych metod pracy psychologicznej z grupą i terapii indywidualnej. W chwili obecnej jestem w trakcie doskonalenia swych umiejętności w Szkole Trenerów B.B. Koltińscy.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w zawodzie medycznym. Wszelkie zagadnienia związane z fizjologią ciała oraz neurologią nie mają przede mną tajemnic. Nałożona na tej bazie wiedza seksuologiczna oraz psychologiczna daje mi unikalną możliwość kompleksowego podejścia do pacjenta i stosowanie terapii łączonej, w której w zależności od indywidualnych potrzeb mogę wykorzystać zarówno ruch i pracę z ciałem, rozmowę psychoterapeutyczną, jak i trening funkcji seksualnych.
Osoby pragnące skorzystać z energetyzujących konsultacji indywidualnych lub przeżyć niezapomniane chwile podczas szalonych warsztatów oraz organizacje zainteresowane wspólnymi działaniami mają możliwość nawiązania ze mną bezpośredniego kontaktu:
TRENER FIZJO-PSYCHO-SEKSUALNA
Monika Rozmysłowicz
tel.: 663-848-242
Messenger: Monika Rozmysłowicz
e-mail: monika.rozmyslowicz7gr@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/Trener-Fizjo-Psycho-Seksualna
Foto:
Fundacja Zdrowie Jest Najważniejsze